close
تبلیغات در اینترنت
140 پوزیشن جنسی به صورت انیمیشن
کتاب عشق شیرین
140 پوزیشن جنسی به صورت انیمیشن
کتابهای آموزشی نرم افزار کتیا

آموزش نرم افزار کتیا

ایجاد مدل های مدور با اجرای دستور shaft

در ادامه بررسی دستورات مدل سازی سه بعدی در این قسمت قصد داریم نحوه اجرای دستور shaft را بررسی کنیم. از این دستور برای ایجاد مدل های سه بعدی مدور استفاده می شود. قبل از اجرای دستور shaft باید ترسیمه مربوط به سطح مقطع مدل را به وجود آورید.

پس از ایجاد ترسیمه مورد نظر به محیط part design بازگشته و دستور shaft از نوار ابزار Sketch Based Features اجرا کنید تا پنجره Shaft Definition ظاهر گردد.

******* آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

در قسمت profile فیلدی به نام selection وجود دارد که در ان باید ترسیمه مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین برای قسمت Axis نیز فیلدی به نام selection وجود دارد که در ان باید محور دوران را انتخاب کنید. توجه کنید که می تواند یکی از خطوط ترسیمه را نیز می توانید به عنوان محور دوران انتخاب نمایید.

همانطور که مشاهده می کنید مدل سه بعدی حاصل از دوران ترسیمه حول محور انتخاب شده ایجاد می گردد:

 

همچنین ملاحظه کنید که عبارت shaft1 به درخت طراحی افزوده می گردد. با دوبار کلیک بر روی این عبارت پنجره Shaft definition دوباره ظاهر می شود. با استفاده از جعبه متن های first angle و second angle می توانید میزان دوران ترسیمه حول محور انتخاب شده در دو طرف آن را تعیین کنید. این کار را با کلیک و drag کردن دسته های قرار گرفته بر روی مدل در محیط گرافیکی نیز می توانید انجام دهید.

******* آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

با فعال کردن گزینه thick profile می توانید کاری کنید که مدل سه بعدی به صورت پوسته ای و ضخامت دار ایجاد گردد. مقدار ضخامت در دو طرف ترسیمه را نیز می توانید در جعبه متن های thickness1 و thickness2 تعیین کنید. انتخاب گزینه Neutral fiber نیز موجب می شود که مقدار ضخامت وارد شده به طور یکسان در دو طرف ترسیمه ایجاد گردد.

اکنون می خواهیم این مدل سه بعدی را حذف کنیم. برای انجام این کار بر روی نام ان راست کلیک و گزینه Delete را انتخاب کنید . توجه کنید که گزینه aggregated elements delete را از حالت انتخاب خارج سازید. فعال بودن این گزینه موجب می شود که علاوه بر مدل سه بعدی تمامی قسمتهای زیر مجموعه ان از جمله ترسیمه حذف گردد. اکنون با دوبار کلیک بر روی ترسیمه وارد محیط ویرایش آن شوید. در صورتی که بخواهید محور دوران خط دیگری غیر از لبه های مدل باشد باید با اجرای دستور Axis محور موردنظر را ایجاد کنید. همانطور که مشاهده می کنید با اجرای دستور shaft این محور به صورت خودکار به عنوان محور دوران در نظر گرفته می شود.


گرد کردن گوشه های ترسیمه ( دستور Fillet )

گرد کردن گوشه های ترسیمه(دستور Fillet):

در قسمت های قبلی نحوه ایجاد انواع ترسیمه ها به وسیله دستورات نوار ابزار profile را بررسی نمودیم. اکنون می خواهیم دستورات نوار ابزار operation را بررسی نماییم:

 

******* آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

از مجموعه دستورات این نوار ابزار برای ویرایش ترسیمه های موجود استفاده می گردد. برای شعاع دستور profile را اجرا نموده و یک ترسیمه به شکلی که مشاهده می کنید ایجاد نمایید. سپس دستور corner از نوار ابزار operation با کلیک بر روی ان اجرا نمایید. پس از اجرای این دستور گزینه های مختلف آنرا می توانید در نوار ابزار sketch tools نیز مشاهده کنید. پر کاربرد ترین گزینه این دستور گزینه Trim all element می باشد. در این حالت کلیه قسمت های اضافی لبه های انتخابی حذف شده و محل تقاطع لبه ها گرد می شود.

با انتخاب گزینه undo از منوی edit ترسیمه به صورت ابتدایی خود باز می گردد. اکنون دوباره دستور corner را اجرا نموده و این بار بر روی نقطه محل تقاطع لبه ها کلیک نمایید. مشاهده می کنید که به این طریق نیز می توانید این دستور را اجرا نمایید. اکنون دوباره دستور corner را اجرا نموده و این بار گزینه trim first element را فعال سازید. این کار موجب می شود که فقط قسمت اضافه لبه ابتدایی حذف شده و قسمت اضافه لبه دوم باقی می ماند. از هر انتخاب سایر گزینه های این دستور نیز می توانید با کلیک بر روی انها بررسی نمایید.

دستور دیگری که در این قسمت قصد بررسی انرا داریم دستور chamfer می باشد. از دستور chamfer برای ایجاد پخ در روی محل تقاطع لبه ها استفاده می گردد:

******* آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

پس از اجرای این دستور اندازه قسمتی که پخ خواهد خورد و همچنین زاویه آن را می توانید تعیین نمایید.


دستورات عمومی محیط کتیا

در این تعدادی از دستورات نوار ابزار VIEW را بررسی خواهیم کرد:

برای شروع دستور PAN را با کلیک بر روی آیکون ان اجرا کنید. همانطور که مشاهده می کنید پس از انجام این کار با کلیک و Drag کردن می توانید موقعیت ترسیمه در محیط گرافیکی را تغییر دهید.

این کار را با نگه داشتن دکمه وسط ماوس و drag کردن نیز می توانید انجام دهید.

از دستور zoom in برای افزایش بزگنمایی مدل استفاده می شود به همین ترتیب از دستور zoom out نیز برای کاهش بزگنمایی مدل استفاده می گردد.

انتخاب گزینه fit all موجب می شود که تمامی قسمت های ترسیمه در صفحه گرافیکی نمایش داده می شود.

راه دیگری برای تغییر بزرگنمایی مدل این است که یکبار کلیک کرده و سپس ماوس را به جلو و عقب drag کنید.

با کلیک بر روی دستور isometric view، مدل به صورت سه بعدی نمایش داده خواهد شد:

اکنون بر روی فلش کوچک زیر این دستور کلیک کنید تا دیتورات زیر مجموعه آن نمایش داده شوند:

با استفاده از این دستورات می توانید مدل را از نماهای گوناگون مشاهده نمایید.

برای حذف کردن هر یک از قست های ترسیمی کافیست بر روی ان راست کلیک کرده و گزینه delete را انتخاب کنید. همچنین می توانید قسمت مورد نظر را با کلیک بر روی ان انتخاب نموده و دکمه delete از صفحه کلید را بفشارید:

راه دیگری برای انجام این کار ان است که با ایجاد یک کادر در محیط گرافیکی تمامی قسمت های موردنظر را انتخاب نموده و سپس دکمه delete از صفحه کلید را بفشارید.


آموزش کتیا: رسم شکل های دو بعدی در نرم افزار کتیا

برای شروع وارد محیط part design شده و دستور sketch را با کلیک بر روی آیکون ان اجرا کنید. سپس صفحه استاندارد xy plane را برای ایجاد ترسیمه جدید انتخاب کنید. اکنون در قسمت نوار ابزار ها راست کلیک کرده و گزینه های profile و همچنین sketch tools را انتخاب کنید. اکنون دستور line را با کلیک بر روی آیکون آن اجرا کنید:

همانطور که مشاهده می کنید قسمت پایین محیط گرافیکی پیغامی ظاهر می شود که از شما می خواهد نقطه شروع خط خود را انتخاب نمایید. برای انجام این کار می توانید با کلیک کردن هر یک از نقاط محیط گرافیکی را انتخاب نمایید.

با دو بار کلیک کردن بر روی خط ایجاد شده پنجره line definition ظاهر می گردد. با استفاده از جعبه متن های موجود در قسمت End point1 از این پنجره می توانید مختصات نقطه اول خط را تعیین کنید:

در جعبه متن length نیز می توانید طول مورد نظر برای این خط را وارد نمایید. در جعبه متن Angle هم باید زاویه بین این خط و راستای افق را تعیین کنید.

 

******* آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

اکنون به نوار ابزار sketch tools توجه کنید. مشاهده می کنید که با اجرای دستور line چندین جعبه متن به این نوار ابزار افزوده می شود:

برای تعیین مختصات نقطه شروع خط جدید می توانید مقادیر مورد نظر را در این دو جعبه وارد نموده و با هر بار کلیک tab از صفحه کلید را بفشارید. به همین ترتیب می توانید مختصات نقطه دوم خط مورد نظر را نیز تعیین کنید. توجه کنید که مقادیری که وارد کردید به عنوان اندازه در محیط گرافیکی نمایش داده می شود:

این اندازه ها در حال حاضر به عنوان یک قید بر روی این خط قرار گرفته اند. اکنون اگر بخواهید با کلیک و drag کردن موقعیت این خط در محیط گرافیکی را تغییر دهید خواهید دید که این کار امکان پذیر نمی باشد . علت این است که در این خط در حال حاضر به طور کامل مقید می باشد. رنگ سبز این خط کاملا نشان دهنده این موضوع می باشد.

در ادامه قصد داریم نحوه ایجاد مستطیل و سایر چهار ضلعی ها را بررسی کنیم.

از دستور rectangle برای ایجاد مستطیل استفاده می شود. پس از اجرای این دستور کافی است بر روی دو نقطه به عنوان نقاط راس مستطیل کلیک کنید:

همانطور که مشاهده می کنید برای الاضلاع عمودی حرف V نشان Vertical یا عمودی بودن و روی الاضلاع افقی حرف H به نشانه Horizental یا افقی بودن درج شده است:

راه دیگری برای اجرای این دستور ان است که از منوی insert گزینه profile و predefined profile و سپس rectangle را انتخاب کنید. برای تعیین ویزگی هندسی مستطیل همچنین می توانید از جعبه متن های نوار ابزار sketch ools استفاده کنید:

از گزینه oriented rectangle برای ایجاد مستطیل های مایل استفاده می شود:

از دستور parallelogram نیز برای ایجاد متوازی الاضلاع استفاده می گردد:

از دستور centered rectangle هم برای ایجاد مستطیلبا تعیین نقطه مرکز آن استفاده می شود.

از دستور centered parallelogram نیز برای ایجاد متوازی الاضلاع با تعیین نقطه مرکز آن استفاده می گردد.

از دستور Hexagon برای ایجاد شش ضلعی های منتظم استفاده می شود:

از دستور Elongated Hole برای ایجاد شیار هایی با ابتدا و انتهای دایره ای شکل استفاده می گردد. بعد از اجرای این دستور ابتدا باید نقاط مرکزی قسمت های دایره ای شکل و سپس نقطه از محیط را انتخاب کنید:

از دستور cylindrical elongated hole نیز برای ایجاد شیار های دایره ای شکل و خمیده استفاده می شود.

*******آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا********

در ادامه قصد داریم نحوه اجرای دستور profile را بررسی کنیم.

از دستور profile برای ایجاد ترسیمه هایی با مرز های باز یا بسته استفاده می شود. همانطور که مشاهده می کنید پس از اجرای این دستور می توانید یک ترسیمه که از تعداد زیادی خط و یا منحنی تشکیل شده است را به صورت پشت سر هم ایجاد کنید. این در حالی است که اگر بخواهید همین شکل را با اجرای دستور line به وجود اورید باید آنرا چندین بار اجرا کنید.

توجه کنید که هنگام اجرای دستور profile به صورت پیش فرض قادر خواهید بود که خطوط مختلف را ایجاد کنید. اکنون اگر بخواهید از این نقطه یک کمان را شروع کنید باید ماوس را نگه داشته و مقداری آنرا drag کنید همانطور که مشاهده می کنید پس از انجام این کار می توانید کمان مورد نظر را به وجود اورید. برای تعیین شعاع انحنای کمان باید از گزینه های نوار ابزار sketch tools استفاده کنید.


بررسی روند کار در نرم افزار کتیا catia

در این قسمت قصد داریم با انجام یک مثال بسیار ساده با نحوه ایجاد مدل های سه بعدی در نرم افزار catia به صورت اجمالی آشنا شویم. برای شروع به ترتیب گزینه های start، Mechanical Design و part design را انتخاب کنید تا پنجره New part ظاهر گردد. در مقابل جعبه متن Enter part name نام مورد نظر بر روی قطعه خود را وارد نموده و بر روی OK کلیک کنید.

 

******* آموزش کتیا: طراحی و مدلسازی ********

با انجام این کار وارد محیط part design از نرم افزار catia خواهید شد. با استفاده از مجموعه دستورات محیط part design میتوانید انواع مدل های سه بعدی را ایجاد کنید. همانطور که مشاهده می کنید قسمت بیشتر صفحه از محیط گرافیکی تشکیل می شود. محیط گرافیکی قسمتی از صفحه است که در آن می توانید مدل های دو بعدی و سه بعدی را مشاهده نموده و عملیات گوناگون را بر روی آن ها انجام دهید.


اکنون در قسمت نوار ابزارها راست کلیک کرده و گزینه sketcher را انتخاب کنید تا این نوار ابزار نمایش داده شود. پس از ظاهر شدن این نوار ابزار دستورsketch را با کلیک بر روی آیکون آن اجرا کنید.

در نرم افزارcatia پس از اجرای یک دستور یک جمله راهنما در قسمت پایین و سمت چپ محیط گرافیکی ظاهر می گردد. همانطور که مشاهده می کنید در اینجا نیز جمله راهنما از شما می خواهد که یکی از صفحات کاری استاندارد و یا موجود در مدل را برای ایجاد ترسیمه جدید انتخاب نمایید. برای انجام این کار می توانید یکی از صفحات کاری استاندارد را با کلیک بر روی نام آن ها در درخت طراحی انتخاب کنید. همچنین می توانید بر روی صفحه مورد نظر در محیط گرافیکی کلیک کنید. برای مثال اکنون در درخت طراحی بر روی گزینه xy plane کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می کنید با انجام این کار وارد محیط طراحی دو بعدی می شوید . با ظاهر ساختن نوار ابزار workbench و نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی این آیکون نام محیط کاری جاری نشان داده می شود. همانطور که مشاهده می کنید در حال حاضر در محیط کاری sketcher قرار داریم.

از دستورات محیط کاری sketcher برای ایجاد ترسیمه ها استفاده می شود. ترسیمه یا sketch در واقع یک شکل دو بعدی می باشد که از آن برای ایجاد مدلهای سه بعدی استفاده می گردد. با استفاده از مجموعه دستورات نوار ابزار profile می توانید انواع شکلهای دو بعدی را ایجاد کنید.

برای شروع دستور line را با کلیک بر روی آیکون ان اجرا کنید.

اکنون باید دو نقطه را در محیط گرافیکی به عنوان نقاط ابتدا و انتهای خط مورد نظر انتخاب کنید. با انجام این کار خط مورد نظر شما ایجاد می گردد. به همین ترتیب می توانید دو خط دیگر ایجاد نموده و یک مثلث به وجود آورید.

*******آموزش کتیا: طراحی و مدلسازی********

توجه کنید که به علت وجود نداشتن هیچگونه قیدی بر روی این خط ها می توانید به آسانی با کلیک و drag کردن شکل مثلث را تغییر دهید. اکنون بر روی گزینه Exit workbench کلیک کنید. این کار موجب می شود که به محیط مدلسازی سه بعدی باز گردید.

این نکته را می توانید با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی آیکون part design مشاهده کنید.

اکنون قصد داریم این ترسیمه را به یک مدل سه بعدی تبدیل کنیم. برای انجام این کار باید از دستور Pad استفاده کنیم. این دستور را همچنین می توان از منوی Insert و انتخاب گزینه sketch bassed features اجرا نمود.


پس از کلیک بر روی این دستور پنجره مربوط به آن ظاهر می گردد. حال باید در جعبه متن Length مقدار ارتفاع مدل در راستای عمود بر ترسیمه را وارد نمایید. با کلیک بر روی OK و تایید این دستور اولین مدل سه بعدی ایجاد می شود.

با گشودن قسمت Part Body در درخت طراحی می توانید عبارت Pad 1 را مشاهده کنید. همچنین ترسیمه ای که از آن برای ایجاد مدل سه بعدی استفاده کردیم با نام Sketch 1 به درخت طراحی افزوده شده است:


آموزش کتیا: طراحی و مدلسازی

با دو بار کلیک بر روی گزینه sketch1 در درخت طراحی دوباره به محیط طراحی دو بعدی مربوطه به ترسیمه باز خواهیم گشت. پس از انجام تغییرات مورد نظر دوباره به محیط part design باز گردید. همانطور که مشاهده می کنید مدل سه بعدی متناسب با تغییرات صورت داده شده تغییر شکل داده است.


آشنایی با نرم افزار catia

آشنایی با نرم افزار catia

پس از اجرای نرم افزار catia با این شکل مواجه خواهید شد:

 

 

با کلیک بر روی گزینه start ، می توانید ماژول های نرم افزار catia را مشاهده کنید. با نگه داشتن نشانگر ماوس بر روی هر یک از این ماژول ها محیط های کاری زیر مجموعه ماژول های موردنظر نمایش داده می شود. از محیط های کاری زیر مجموعه ماژول Mechanical design برای طراحی انواع قطعات مکانیکی استفاده می شود. از محیط های کاری ماژول Shape design برای طراحی و ایجاد سطوح پیچیده استفاده میشود:

 

*******آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

برای ایجاد مدلهای سه بعدی و همچنین ترسیمات دو بعدی مربوط به انرا از محیط های کاری part design و Sketcher استفاده می شود. برای شروع بر روی گزینه part design کلیک کنید تا پنجره New part ظاهر گردد. در مقابل جعبه متن Enter part name نام مورد نظر بر روی قطعه خود را وارد نموده و بر روی OK کلیک کنید.

با انجام این کار وارد محیط part design از نرم افزار catia خواهید شد. با استفاده از مجموعه دستورات محیط part design میتوانید انواع مدل های سه بعدی را ایجاد کنید. همانطور که مشاهده می کنید قسمت بیشتر صفحه از محیط گرافیکی تشکیل می شود. محیط گرافیکی قسمتی از صفحه است که درآن می توانید مدلهای دو بعدی و سه بعدی را مشاهده نموده و عملیات گوناگون را بر روی انها انجام دهید.

برای اجرای دستورات گوناگون باید از نوار ابزار های قرار گرفته در اطراف محیط گرافیکی استفاده کنیم . این نوار ابزارها را می توانید با کلیک و drag کردن در موقعیت مورد نظر خود قرار دهید. در قسمت سمت چپ محیط گرافیکی می توانید درخت طراحی را مشاهده کنید. در قسمت بالای درخت طراحی نام قطعه در حال ایجاد به چشم می خورد.

*******آموزش طراحی و مدلسازی در نرم افزار کتیا ********

در قسمت وسط صفحه هم نیز می توانید صفحات کاری استاندارد موجود را مشاهده کنید.

در قسمت بالا و سمت راست محیط گرافیکی هم میتوانید ابزار Compose را مشاهده کنید. از ابزار compass برای جا به جا کردن مدل در محیط گرافیکی و همچنین مشاهده آن از زوایای مختلف استفاده می شود.